Firefox Metro dla Windows 8 przełożony na przyszły rok

Jeszcze w zeszłym miesiącu pisaliśmy, że użytkownicy Windows 8 dostaną przeglądarkę Firefox zgodną z interfejsem Metro przed końcem tego roku.

Jednak chwilę później odezwał się jeden z twórców Firefoksa, że nowa wersja będzie gotowa, gdy zostanie ukończona. A gdy coś pójdzie nie tak, premiera zostanie przesunięta. Zdaje się że już wtedy wiedział co się szykuje, bo dziś Mozilla informuje o przełożeniu premiery Firefoksa z nowym interfejsem na styczeń 2014.

Mozilla Firefox już teraz świetnie działa pod kontrolą Windows 8, ale tylko i wyłącznie w klasycznym interfejsie systemu. Gdy ktoś z was lubi korzystać z Metro musiał się pogodzić z tym, że jedyną przeglądarką jest Internet Explorer. Mozilla intensywnie pracuje nad tym, aby i Firefox mógł się uruchomić w interfejsie Metro. Premiera nowej przeglądarki miała nastąpić już wraz z pojawieniem się Firefoksa 26, w grudniu.

Z najnowszych planów Mozilli wynika, że interfejs Metro pojawi się nie wcześniej, niż z premierą Firefoksa 27, a ten ma zadebiutować 21 stycznia 2014 roku. Osoby, które chcą sprawdzić jak wygląda Firefox Metro mogą zainstalować nocne buildy (mogą działać bardzo niestabilnie).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.