HTC One Max: znamy cenę i datę premiery

Pierwszy z nich ma ekran 4,7″, czyli taki jak m.in. w Google Nexus 4. Następnie na rynku pojawił się mniejszy odpowiednik – One mini z wyświetlaczem HD 4,3″. Wiemy też, że serię ma uzupełnić kolejny model – HTC One Max. Jak wskazuje nazwa, będzie to model wyposażony w bardzo duży wyświetlacz.
HTC One Max: znamy cenę i datę premiery

Najnowsze informacje pochodzą z Chin i wynika z nich, że Max zadebiutuje w październiku w cenie 800 dolarów (ok. 2500 zł), przynajmniej na tamtym rynku. Telefon ma być wyposażony w ekran 5,9″ o rozdzielczości 1080p (czyli większy, niż w Galaxy Note 3). 4-rdzeniowy procesor ma być taktowany zegarem 1,7 GHz (co wskazuje na Snapdragona 600). Resztę specyfikacji dopełnia pamięć RAM o pojemności 2 GB, 16 GB pamięci flash, a także bateria 3300 mAh.

Aparat – bez zmian. HTC montuje swoją matrycę UltraPixel o rozdzielczości 4 MP. Nie wiadomo jednak, czy urządzenie będzie miało optyczną stabilizację obrazu. Ta pojawiła się w modelu One, ale nie ma jej w One Mini. Wszystko wskazuje też na to, że tylny panel urządzenia będzie wyposażony w skaner linii papilarnych.