iMotion – kontroler ruchu sześciokrotnie szybszy od Kinecta

iMotion to kolejny pomysł, który ma zrewolucjonizować sposób interakcji z różnymi aplikacjami. Oprócz samego urządzenia i dedykowanych mu sterowników wymagane jest posiadanie zwykłej kamerki internetowej. iMotion, który nakłada się na dłoń niczym rękawiczkę wyposażony jest w żyroskop i akcelerometr oraz trzy diody LED, dzięki którym możliwe jest bardzo dokładne śledzenie pozycji urządzenia. Oprócz tego zasłaniając pojedynczą diodę LED lub wszystkie trzy system interpretuje ten ruch podobnie jak lewy i prawy przycisk myszki. Graczy komputerowych powinien zadowolić fakt, że urządzenie posiada także specjalne czujniki wibracji, dzięki którym użytkownik będzie w stanie np. “poczuć” strukturę wirtualnych obiektów lub siłę ciosu wyprowadzonego w przeciwnika.
iMotion – kontroler ruchu sześciokrotnie szybszy od Kinecta

Zdaniem producenta urządzenie zostawia Kinecta daleko w tyle pod względem precyzji działania. iMotion jest dziesięciokrotnie bardziej dokładny i sześciokrotnie szybszy od konkurenta. Do tego jest relatywnie tani – pierwsze egzemplarze można kupić za pośrednictwem Kickstartera za kwotę 49$. Musimy jednak pamiętać, że Kinect oferuje jednak znacznie więcej interakcji (np. sterowanie głosowe) więc to porównanie nie do końca jest sprawiedliwe. Technologii bliżej już do Leap Motion, który pojawił się na rynku w drugim kwartale tego roku, a ostatnio został zaimplementowany po raz pierwszy do laptopów firmy HP.

Kariera iMotion uzależniona jest od powodzenia zbiórki na Kickstarterze. Producenci, by ukończyć prototyp potrzebują 100 tys.$. Na tą chwilę udało się pozyskać 1/4 potrzebnej kwoty. Do końca zbiórki pozostały 28 dni. Urządzenie miałoby wejść na rynek w okolicach marca przyszłego roku.