Intel: ten rok należy do Linuksa

Linux po raz pierwszy przekroczył magiczną barierę jednego procenta udzialu na rynku
Linux po raz pierwszy przekroczył magiczną barierę jednego procenta udzialu na rynku

Przypominamy, że Hohndel już w 1999 roku przewidywał wielki tryumf Linuksa, który miał zastąpić systemy Microsoftu na komputerach domowych użytkowników.

Tym razem jednak się nie pomylił.

“Ale jak to?” z pewnością krzykniecie w kierunku waszego wyświetlacza, na którym czytacie ten tekst. Ano Hohndel po prostu zwrócił uwagę na fakt, że tzw “domowi użytkownicy” coraz częściej, zamiast korzystać z desktopów, czy laptopów, wyciągają z kieszeni swojego smartfona, tudzież sięgają po tablet. Ponadto, korzystając z takich stron jak Google, Twitter, czy Facebook, korzystamy de facto z Linuksa.

Niektóre aspekty rewolucji, która aktualnie odbywa się jeśli chodzi o sposób w jaki korzystamy z elektroniki użytkowej pozostają po prostu niewidzialne. Android to obecnie najpopularniejszy system mobilny na świecie, prawda? A czym jest Android jak nie Linuksem?

Hohndel w dalszej części swojego wystąpienia wspominał także o Chromebookach, przy projektowaniu których Google współpracowało z Intelem. One również działają na Linuksie i według przedstawiciela Intela będą miały swój udział w tej “wielkiej rewolucji” – my po testach Chromebooka nie bylibyśmy aż tak optymistyczni.