iOS 7 po dwóch dniach zainstalowany na 52% urządzeń Apple

Apple niejednokrotnie podkreślało na swoich konferencjach, że urządzenia pracujące z iOS w większości korzystają z najnowszej dostępnej wersji systemu. Wygląda na to, że Tim Cook będzie mógł się chwalić także zainteresowaniem iOS 7. Wg wykresu system pojawił się 18 sierpnia, a już dziś wieczorem korzystało z niego 52 % urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPod Touch).
iOS 7 po dwóch dniach zainstalowany na 52% urządzeń Apple

W przypadku Androida, gdzie system jest przerabiany przez poszczególnych producentów, proces aktualizacji trwa nawet latami. Przykładowo z ostatnich danych Google wynika, że z Androida 4.2 korzysta obecnie 8,5% smartfonów, a system pojawił się… niemal rok temu. Najnowszej wersji 4.3, która zadebiutowała w lipcu, w zestawieniu nie ma w ogóle.

Również z Windows Phone nie jest tak różowo, pomimo tego że za aktualizację oprogramowania odpowiada Microsoft, a nie producenci urządzeń. Tu na drodze stoją operatorzy i np. redakcyjna, niebrandowana Lumia 920 otrzymała już aktualizację GDR2. Jednak łatka wprowadzająca wiele ciekawych funkcji jest wciąż niedostępna na naszym kolejnym smartfonie, Lumii 820 brandowanej przez Orange.