Lumia 1520, Lumia 2520 i cztery inne zadebiutują już…

Lumia 1520, Lumia 2520 i cztery inne zadebiutują już…

Choć Finowie już właściwie sprzedali Microsoftowi swój dział urządzeń i usług, a więc wszystkie Lumie (i nie tylko) przejdą w posiadanie firmy z Redmond, to ostatnim rzutem na taśmę chcą zaprezentować światu swoje najnowsze dzieła. I to wcale nie jeden smarton, o którym głośno jest już od dawna, ale aż sześć nowych urządzeń.

22 października na zwołanej w Abu Dhabi konferencji, Nokia zaprezentuje Lumię 1520, wcześniej znaną pod nazwą kodową Bandit. To pierwszy phablet fińskiej firmy z 6-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i czterordzeniowym procesorem. To niejako wymusza obecność Windows Phone 8 w najnowszej wersji GDR3, która wprowadza wsparcie dla tak high-endowych komponentów.

Lumia 2520

natomiast ma być tabletem o nazwie kodowej Sirius, opartym na systemie operacyjnym Windows RT. Urządzenie ma być wyposażone w 10,1-calowy ekran Full HD i napędzane ma być czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 800 z zegarem 2,15 GHz. Dodatkowo w wyposażeniu znaleźć się ma 6-megapikselowy aparat, 2-megapikselowa kamera, 2 GB pamięci RAM, łączność LTE, bateria na 10 godzin i 32 GB pamięci flash, wraz z gniazdem microSD. Lumia 2520 ceną ma konkurować z iPadem.

Obie nowe Lumie mają trafić na rynek w listopadzie.

Oprócz tego Nokia ma pokazać jeszcze cztery inne urządzenia, ale prawdopodobnie już nie z linii Lumia. Być może będą to nowe Ashe, a być może jeszcze zupełnie inne modele. Wiadomo natomiast, że zaprezentowana będzie cała seria akcesoriów dla obecnych i przyszłych urządzeń.

To być może będzie ostatnia konferencja prasowa Nokii, na której zostanie zaprezentowany nowy sprzęt…