Microsoft kupi też BlackBerry!

Wiadomość o tym, że Microsoft kupuje dział smartfonów Nokii (wraz z “know-howem”, czyli patentami) gruchnęła niczym grom z jasnego nieba, chociaż wszyscy się tego w gruncie rzeczy spodziewaliśmy, odkąd szefem fińskiej firmy został były, wysoko postawiony pracownik Microsoftu – Stephen Elop (który nota bene został namaszczony na kandydata na nowego szefa Microsoftu przez samego Steve’a Ballmera). Ale jeśli doniesienia agencji Bloomberg okażą się prawdziwe, to wcale nie koniec zakupów Microsoftu.
Microsoft kupi też BlackBerry!
Spokojnie, na razie to tylko wyobraźnia jednego z projektantów

Spokojnie, na razie to tylko wyobraźnia jednego z projektantów

Według agencji, firma z Redmond ma na celowniku kolejną, dogorywającą legendę, czyli BlackBerry (dawniej RIM). Kanadyjczykom nie wiedzie się już od jakiegoś czasu, nie wytrzymują przede wszystkim konkurencji z Chin i spadają coraz niżej w rankingach sprzedaży smartfonów.

BlackBerry kilka tygodni temu poinformowało, że rozgląda się za alternatywnymi strategiami, co oznaczać może (choć nie musi) sprzedaż części swojego przedsiębiorstwa. Czy kupcem będzie Microsoft? Anonimowe źródła Bloomberga twierdzą, że Redmond “ma na oku” kanadyjską firmę.