Nokia Lumia 1020 już dostępna w Polsce

Nokia Lumia 1020 już dostępna w Polsce

Dzięki technice PureView firmy Nokia, Lumia 1020 uzyskuje ostrości zdjęć jak aparaty cyfrowe. Model jest wyposażony w matrycę drugiej generacji o rozdzielczości 41 megapikseli, układ optyczny Zeiss z sześcioma soczewkami fizycznymi oraz funkcją optycznej stabilizacji obrazu, które umożliwiają robienie, edytowanie oraz dzielenie się zdjęciami i filmami wideo w wysokiej jakości.

Dzięki aplikacji Nokia Pro Camera, smartfon Nokia Lumia 1020 pozwala na dowolne kadrowanie zdjęć, umożliwiając najpierw zrobienie zdjęcia, a potem przybliżenie obrazu bez utraty jakości. Aplikacja Nokia Pro Camera charakteryzuje się interfejsem, który prezentuje jaki wpływ ma konkretne ustawienie na ostateczne zdjęcie lub film.

Nokia Lumia 1020 umożliwia jednoczesne robienie zdjęcia o wysokiej rozdzielczości 38 megapikseli do edycji oraz 5-megapikselowej wersji do udostępniania w serwisach społecznościowych za pośrednictwem systemu Windows Phone 8.

Zapewniając możliwość zrobienia wyraźnego zdjęcia nawet w warunkach słabego oświetlenia, Nokia Lumia 1020 umożliwia również wykonanie wolnych od rozmyć filmów z dźwiękiem stereo nawet na najgłośniejszych koncertach. Umożliwia to funkcja Nokia Rich Recording, która obsługuje sześć razy głośniejszy dźwięk niż standardowe mikrofony stosowane w smartfonach.

“Nokia Lumia 1020 to kamień milowy w mobilnej fotografii. Ze swoim 41-megapikselową matrycą oraz aplikacją Nokia Pro Camera, Nokia Lumia 1020 zwiększa kreatywność i ułatwia robienie, edytowanie i dzielenie się zdjęciami o niezrównanej ostrości obrazu.” – mówi Robert Siewierski, General Manager, Nokia w Polsce.

Nokia Lumia 1020 to także usługi firmy Nokia, takie jak Nokia Muzyka dla nieograniczonego streamingu muzyki bez reklam i abonamentu, zestaw aplikacji Here – zintegrowanych usług lokalizacyjnych, w tym Here Maps z funkcją rozszerzonej rzeczywistości LiveSight.

Użytkownicy mogą na bieżąco wyświetlać robione zdjęcia na ekranie startowym w kafelku Zdjęcia, udostępniać je w serwisach społecznoścowych, a także uzyskiwać do nich dostęp z różnych urządzeń dzięki SkyDrive.

Sprzedaż w Polsce ruszy jutro, czyli od 19.09.2013 w niezależnej dystrybucji. Urządzenie pojawi się w ofercie operatorskiej Orange i T-Mobile w nadchodzących tygodniach. Ponadto 23 września br. dla wszystkich chętnych rozpoczyna się rejestracja do konkursu Testuj z Orange. Po udzieleniu poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące nowego smartfonu Nokia, wyselekcjonowani Uczestnicy będą mogli przetestować smartfon Nokia Lumia 1020 w ramach akcji Testuj z Orange. Po zakończeniu akcji 10 osób wygra smartfony Nokia Lumia 1020. Więcej informacji już wkrótce na stronie http://testuj.orange.pl/rejestracja. Cena detaliczna Nokia Lumia 1020 to 2899 PLN. Urządzenie będzie dostępne w kolorach: żółtym, białym oraz czarnym.