Nvidia szykuje własny, bardzo wydajny tablet!

Układ wykorzystuje 4 rdzenie Cortex-A15, znacznie wydajniejsze od Cortex-A9 znajdujących się w większości smartfonów i tabletów. Tegra 4 pojawiła ise m.in. w HP SlateBook x2, Asus Transformer Pad Infinity, Acer TA272HUL, czy Xiaomi Phone 3. Układ jest także na pokładzie przenośnej konsoli Nvidii – Shield.
Nvidia szykuje własny, bardzo wydajny tablet!

Wg najnowszych, oficjalnych już informacji, Tegra 4 pojawi się także w nowym tablecie sprzedawanym pod marką Nvidia. Tegra Note będzie wykorzystywać 7-calowy ekran, a cena tabletu wyniesie 199 dolarów. Sercem urządzenia będzie 4-rdzeniowy układ Cortex-A15 taktowany zegarem do 1,9 GHz i układ graficzny GeForce wyposażony w 72 rdzenie graficzne.

Wyświetlacz będzie miał rozdzielczość 1280×800 pikseli, nie zabraknie aparatu o rozdzielczości 5 MP (z tyłu) i kamery VGA z przodu. Zintegrowana pamięć będzie miała 16 GB, ale jest możliwość rozszerzenia jej z użyciem karty microSD. Producent wspomina także o głośnikach sterofonicznych z głębokim (jak na tablet) basem. Bateria urządzenia ma wystarczyć na 10 godzin ciągłego odtwarzania wideo.