Office na tablety, nie tylko dla Windows

Najnowsza wersja Office co prawda posiada tryb dotykowy, ale komfort obsługiwania go za pomocą palca pozostaje wiele do życzenia. Microsoft o tym wie i już pracuje nad w pełni dotykowymi wersjami.

O Office w wersji na tablety z Windows i Windows RT, który miałby uzupełnić klasyczne, pulpitowe wersje, słyszeliśmy już nieraz. Microsoft zdradził podczas ostatniej konferencji, że ów „dotykowy” Office pojawi się również na innych platformach. Nie wiemy jakich, ale można się domyślić, że chodzi tu o Androida i iOS-a.

Pracujemy nad dotykowymi wersjami głównych aplikacji Office’a. Dostarczymy je na urządzenia z Windows a także na inne urządzenia, w sposób, który zapewni naszym klientom zaspokojenie ich potrzeb i dużą wartość, i który będzie sensowny finansowo i czasowo dla Microsoftu — stwierdził Qi Lu, szef działu aplikacji i usług w Microsofcie.

Office już teraz jest dostępny dla smartfonów z Androidem i dla iPhone’a. Istnieje też jego wersja działająca przez przeglądarkę internetową, a zatem na wszystkich systemach operacyjnych. Dwie z aplikacji Office są już dostępne w wersji dotykowej: są to OneNote i Lync.

Qi Lu: MSFT working on touch-first core Office apps; will bring to Windows & other platforms when ready & financially sensible for MSFT

— Microsoft News (@MSFTnews) September 19, 2013

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.