Panasonic: 20-calowy tablet dla twardzieli

Najbardziej ubawił mnie fragment informacji prasowej, mówiący o tym, że “nowe urządzenie Panasonic posiada najcieńszą w swojej klasie obudowę o grubości jedynie 12,5 milimetra”. A jakaż to “klasa”? Ileż to mamy tych 20-calowych tabletów? Nie jest to wprawdzie największy w tym momencie tablet na rynku, jednak ogólnie urządzenia tego typu dałoby się chyba policzyć na palcach jednej ręki, być może nawet wtedy, gdy byłaby to ręka drwala krótkowidza. Niemniej– fakt faktem – ten tablet jest niesamowicie cienki, zwłaszcza w kontekście jego dużego, 20-calowego ekranu.
Panasonic: 20-calowy tablet dla twardzieli

Najbardziej niesamowita jest jednak w tym ekranie nie wielkość, ale rozdzielczość. To ekran Ultra HD, czyli, jak to się teraz chętnie określa, 4K. To aż 3840×2560 pikseli! Full HD na tablecie wyda się pewnie po czymś takim mdłe i nieostre niczym budyń zmieszany z jajecznicą. Dla porządku dodajmy, że proporcje ekranu Panasonica to 15:10, a gęstość upakowania pikseli to 230 ppi. Obsługa trybu wielodotykowego to oczywista oczywistość.

W podstawowej wersji Toughpad 4K UT-MB5 będzie wyposażony w procesor Intel Core i5 vPro, 256-gigabajtowy dysk twardy SSD, 8 gigabajtów pamięci RAM oraz… kartę graficzną NVIDIA GeForce. Ma to umożliwić płynne wyświetlanie obrazów, bez przerw na buforowanie. Ta wersja tabletu ważyć będzie 2,35 kg. Do tego oczywiście Windows 8.1, 3 porty USB 3.0, slot kart pamięci SD, Ethernet, a także wbudowana kamera o rozdzielczości 1280×720.

Warto dodać, że urządzenie będzie dostępne także w wersji Performance, z mocniejszym procesorem i grafiką, gwarantującymi np. płynną obsługę programów CAD oraz tworzenie grafiki 3D.

Tablet może zostać wyposażony opcjonalnie w elektroniczny rysik (Panasonic Electronic Touch Pen).

Tablet może zostać wyposażony opcjonalnie w elektroniczny rysik (Panasonic Electronic Touch Pen).

A skąd ten “Tough” w nazwie Panasonica Toughpad 4K UT-MB5? Urządzenie jest w stanie przetrwać upadek z wysokości do 76 cm. Ech, żeby jeszcze był wodoodporny…

Nie znamy jeszcze ceny ani daty wejścia tabletu Panasonic Toughpad 4K UT-MB5 na rynek. Cena na rynek europejski to 4509 euro netto.

Powiązane treści:

Jaki tablet wybrać?