PlayStation Vita 2000: nowy model przenośnej konsoli Sony

PlayStation Vita 2000: nowy model przenośnej konsoli Sony

PS Vita 2000

będzie o 15% lżejsza i 20% mniejsza od poprzednika. Niestety zamiast pięknego ekranu OLED zdecydowano się zaimplementować tutaj zwykły LCD. Bateria dzięki temu wytrzyma co prawda godzinę dłużej (w sumie około 6 godzin), ale kosztem jakości samego ekranu. PS Vita 2000 będzie posiadała wbudowane 1GB pamięci oraz port micro USB. Ponadto konsola pojawi się w kilku nowych wariantach kolorystycznych: szarym, błękitnym, cytrynowym i różowym. Premiera urządzenia w Japonii przewidziana jest na 10 października. Sugerowana cena to 18 980 jenów czyli około 618 zł.

Sony zapowiedziało także, że w tym samym czasie w sprzedaży sprzedaży znajdzie się także karta pamięci o pojemności 64 GB w cenie 105$ (około 340 zł).

Na chwilę obecną standardowa wersja PS Vity 3G w Polsce kosztuje około 880 zł. Cena nowej wersji byłaby zatem kusząca dla osób, którym nie zależy na ekranie OLED. Ponadto musimy pamiętać, że przenośna konsola może pełnić także rolę dodatkowego pada do PS4, a nawet odtwarzać gry ze stacjonarnej konsoli na swoim ekranie przy pomocy funkcji Remote Play. Być może to właśnie po premierze PS4 przenośna konsolka zacznie sprzedawać się lepiej, niż na tę chwilę.