PS4 też będzie miało swojego Oculus Rifta

Gogle do wirtualnej rzeczywistości Sony miało zaprezentować już na tegorocznym Gamescomie - twierdzą anonimowe źródła...
HMZ-T2

HMZ-T2

Sony ma już doświadczenie w tworzeniu okularów 3D. Model HMZ-T2 jest dostępny na rynku już od dawna, jednak jego cena (3 tys.zł) skutecznie odstrasza potencjalnych konsumentów. Jak do tej pory niestety żaden gracz nie wypowiedział się o tym sprzęcie w takich superlatywach jak użytkownicy Oculus Rifta.

Anonimowy developer zaznajomiony z planami Sony zdradził redakcji serwisu CVG, że Sony planuje niebawem wdrożyć konkurencyjny dla Oculus Rifta produkt. Ponoć pracuje nad nim zespół z Evolution Studio. Wydaje się to całkiem możliwe, ponieważ wirtualną rzeczywistość dobrze byłoby przetestować w szczegółowym wnętrze kokpitu z Drive Club. Poza tym jest to jedna z pierwszych gier na platformę PS4. Według źródła gogle Sony, które mają być asem w rękawie firmy, mieliśmy zobaczyć już na Gamescomie, ale z nieznanych przyczyn premiera urządzenia się przesunęła. Następną dużą imprezą branżową jest Tokyo Game Show, która odbędzie się w dniach 19-22 września br. Być może to właśnie wtedy dowiemy się czy powyższe informacje są prawdziwe.

Shuhei Yoshida, szef Sony, zapytany w sierpniu tego roku o to, czy firma pracuje obecnie nad technologią wirtualnej rzeczywistości zbliżoną do Oculus Rifta odparł enigmatycznie:

Wiecie, jesteśmy Sony – nasze prace badawczo-rozwojowe dotyczą wielu pomysłów i idei. Pracujemy obecnie nad wieloma rzeczami, o których nie możemy jeszcze mówić”.
0
Źródło: CVG
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.