Samsung Galaxy F: nowa seria ultra high-endowych smartfonów

Samsung Galaxy F: nowa seria ultra high-endowych smartfonów

W tej chwili Koreańczycy mają dwie serie high-endowych smartfonów: Galaxy S oraz Galaxy Note. Obie te serie zyskały niedawno nowych, flagowych przedstawicieli. Ale Samsung wcale nie chce spoczywać na laurach i przygotowuje kolejną serię.

Według koreańskiego serwisu ETNews, nowa seria nosić będzie nazwę Galaxy F i będzie składać się z samych najbardziej high-endowych urządzeń. Pierwszy model ma być zaprezentowany już na początku przyszłego roku.

Jeśli wierzyć informacjom z koreańskich źródeł, pierwszy smartfon Galaxy F ma być wyposażony we w pełni ośmiordzeniowy procesor Exynos, 16-megapikselowy aparat cyfrowy z optyczną stabilizacją obrazu oraz obudowę zbudowaną z metalu.

Wyposażenie nowego Samsunga można by równie dobrze uznać za zakładaną specyfikację Galaxy S 5, bo z pewnością Koreańczycy chcieliby ulepszyć obecnego na rynku Galaxy S 4. Jeśli więc nowa seria pojawi się na rynku, to albo seria Galaxy S zakończy swój żywot, albo jej kolejny flagowy model będzie oferować podobne wyposażenie do Galaxy F, ale w plastikowej obudowie. Czas pokaże.