SOL: Notebook zasilany panelami słonecznymi pojawi się grudniu

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu paneli słonecznych, a notebook był stworzony z myślą o miejscach, gdzie dostęp do prądu jest mocno ograniczony lub niemożliwy. Dzięki temu w pełnym słońcu komputer może działać nawet wtedy, gdy bateria jest zupełnie rozładowana.
SOL: Notebook zasilany panelami słonecznymi pojawi się grudniu

Dziś została opublikowana pełna specyfikacja komputera. W jego wnętrzu znajdzie się 2-rdzeniowy procesor Intel Atom D2500 taktowany zegarem 1,86 GHz, dysk twardy Seagate o pojemności 320 GB, od 2 do 4 GB pamięci RAM i układ graficzny Intel GMA3600 umożliwiający wyświetlanie obrazu w 1080p. Matryca ma 13,3″ i wyświetla obraz w rozdzielczości 1366×768 pikseli. Nie zabrakło też obsługi Wi-Fi, Bluetooth, GPS i kamery o rozdzielczości 3 MP.

Urządzenie waży ok. 2,3 kg, a wbudowana bateria (o nieznanej pojemności) powinna wystarczyć na 8-10 godzin ciągłej pracy. Notebook będzie dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, a jego cena ma wynieść mniej niż 400 dolarów (niecałe 1300 zł). Premiera ma się odbyć w grudniu. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.