Sony prezentuje nową wersję gogli do wyświetlania obrazu 3D

Zaledwie dwa dni temu pisaliśmy Wam o pracach Sony nad goglami do wirtualnej rzeczywistości, które mają być odpowiednikiem Oculus Rifta na platformę PS4. Opisywany tu model nie jest tym urządzeniem, a jedynie nowszym odpowiednikiem poprzedniego wizjera Sony. Teoretycznie służy on także do wyświetlania gier, ale zapewnia zupełnie inne doznania niż gogle, nad którymi najprawdopodobniej pracują specjaliści z Evolution Studio.
Sony prezentuje nową wersję gogli do wyświetlania obrazu 3D
Sony HMZ-T3

Sony HMZ-T3

HMZ-T3 nie przenosi nas bowiem w sam środek gry czy filmu, ale symuluje wrażenia przesiadywania w kinie. Innymi słowy po założeniu wizjera wydaje nam się, że oglądamy 750-calowy ekran z odległości 20 metrów. Obraz wyświetlany jest z dwóch ekranów OLED o rozdzielczości 720p. Jeśli chodzi o zmiany w stosunku do poprzedniego modelu zastosowano tu nowy 32-bitowy przetwornik dźwięku i lepsze słuchawki. Konstrukcja jest lżejsza o 10 gramów. Niestety pierwsze opinie użytkowników pochodzące z targów IFA nie są wyłącznie pozytywne. Sony dalej nie wyeliminowało problemu odpowiedniego docisku okularów, przez co od dołu przebija się światło psujące efekt “sali kinowej”.

Dużą zaletą jednak jest fakt, że model HMZ-T3 wystąpi także w odmianie wspierającej technologię

Wireless HD

– innymi słowy będzie można w końcu korzystać z gogli bezprzewodowo (max do 7m). Wbudowana bateria ma wystarczyć na 3 godziny pracy. Troszkę mało, ale zawsze to wygodniej niż być podpiętym pod kable.

Urządzenie w ciągu kilku tygodni trafi do sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Niestety jego cena jest wręcz zaporowa- 1300

£ to około 6600 zł. Dokładnie dwa razy tyle ile kosztuje poprzedni model HMZ-T2.