Sony wyjaśnia jak będziemy przenosić gry z PS3 do PS4

Na szczęście nie będziemy płacić podwójnie pełnej kwoty. Za wybrane produkcje, które posiadamy już w swojej kolekcji na PS3 zapłacimy 9,99$ (około 31 zł).

To, czy grę z PS3 pobierzemy bezpłatnie lub odpłatnie w wersji na PS4 zależeć będzie tylko i wyłącznie od samych producentów. Najwięksi z nich – tacy jak Ubisoft, Activision czy EA jasno określili już swoje warunki. Jeśli użytkownik kupi np. Watch Dogs w wersji na PS3, a po premierze PS4 będzie chciał odpalić grę w wersji na nową generacje, ze sklepu PS Store będzie mógł ją pobrać w cenie 9,99 $ (31 zł). To samo tyczy się produkcji widocznych na powyższym obrazku.

Jeżeli będziecie chcieli sprzedać wersję na PS3, pamiętajcie jednak, żeby najpierw włożyć ją do napędu PS4 i dokonać „aktywacji” poprzedzonej wpisaniem kodu z pudełka. Bez płyty z grą taka operacja nie będzie możliwa. Oczywiście nie dotyczy to wersji zakupionych w cyfrowej dystrybucji – w tym przypadku system w PS Store automatycznie zaproponuje nam niższą cenę gry na PS4.

Istotna jest jeszcze jedna kwestia. Kody zamieszczane w pudełkach wersji PS3 będą posiadały ograniczoną ważność. Zakupu promocyjnej ceny wersji na PS4 trzeba będzie dokonać przed:

  • 31 stycznia 2014 – dla Assassin’s Creed IV i Watch_Dogs
  • 28 marca -dla Battlefield 4
  • 31 marca -dla Call of Duty: Ghosts
0
Źródło: PS Blog
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.