Steam Machines: Valve zapowiedziało całą serię komputerów!

Steam Machines: Valve zapowiedziało całą serię komputerów!

Przedwczoraj Valve ogłosiło nowy i bezpłatny system operacyjny oparty na architekturze Linuxa. Kolejnym krokiem firmy będzie wydanie linii urządzeń działających na Steam OS.Świat rozrywki jest różnorodny – każdy powinien mieć prawo wyboru. Chcemy, aby wszyscy mieli możliwość wyboru sprzętu, który wydaje im się najlepszy. Współpracujemy z wieloma partnerami, by umożliwić stworzenie szerokiego wachlarza komputerów Steam dostępnych już w 2014″ – możemy przeczytać na stronie Valve.

Informacje są bardzo skąpe – wiemy zaledwie tyle, że wszystkie produkty są nadal w fazie tworzenia,a działający prototyp jest jeden (prawdopodobnie to, co znaliśmy pod nazwą Steam Box). Na komputerze będziemy mogli zainstalować inny system, zmieniać podzespoły i wykorzystywać go według własnego uznania. Jego konstrukcja jest otwarta i Valve zależy na tym, by urządzenie spełniło jak najwięcej oczekiwań użytkowników. Dlatego właśnie studio pragnie rozdzać 300 prototypów komputera użytkownikom, którzy zdecydują się wziąć udział w testach i spełnią określone wymagania. Testy mają być jawne – firma będzie zachęcać do tego, by owe 300 osób dzieliło się swoimi spostrzeżeniami z pozostałymi członkami społeczności.

Każdy zainteresowany wzięciem udziału w testach musi do 25 października spełnić 5 wymagań:

Co ciekawe Valve zaznacza, że jeśli obecnie posiadany komputer spełnia nasze oczekiwania, nikt nie będzie nas zmuszał do zakupu nowego urządzenia. Steam jako obecna platforma będzie dalej działał tak, jak do tej pory.