VLC 2.1: Duża aktualizacja popularnego odtwarzacza wideo

Najważniejszą zaletą VLC jest to, że po prostu działa. Wyświetla wszystkie znane formaty plików wideo i bezproblemowo podstawia do nich napisy – nawet te z polskimi znakami. I wszystko to niezależnie od platformy, z której korzystamy. Aplikacja działa pod systemami Windows, OS X, Linux, a także na urządzeniach mobilnych – Android oraz iOS. Nowa aktualizacja dotyczy jednak tylko trzech pierwszych systemów.
VLC 2.1: Duża aktualizacja popularnego odtwarzacza wideo

Twórcy podkreślają, że to kolejne “duże” wydanie programu, nad którym pracowali od dłuższego czasu. Najnowsza wersja naprawia wiele ważnych błędów architektury, które wkradły się do VLC w wersji 2.0. Chodzi m.in. o opóźnienia związane ze zmianą głośności, na które narzekało wielu użytkowników. Dodano także obsługę nowych formatów wideo, poprawiono wyświetlanie tych już obsługiwanych i zaczęto przygotowania do obsługi formatów Ultra-HD. Łącznie w VLC 2.1 wprowadzono ponad 7000 zmian.

Kolejną dobrą wiadomością jest też zmiana trybu wydawania aplikacji. Odtąd nowe wersje VLC będą pojawiały się szybciej – w 6-miesięcznych odstępach. Aplikację w najnowszej wersji pobierzecie za darmo z

oficjalnej strony VLC

. Pełna lista zmian

dostępna jest tutaj

.