Web Designer: narzędzie do tworzenia projektów w HTML od Google’a już dostępne

Google na swoich stronach udostępniło nowe oprogramowanie. Web Designer pomoże w tworzeniu stron internetowych, aplikacji i reklam w języku HTML5.

Narzędzie to kierowane jest głównie do reklamodawców i ma umożliwić im szybkie i proste tworzenie materiałów, które będą zgodne zarówno z przeglądarkami na urządzeniach mobilnych, jak i z przeglądarkami na komputerach PC. Google twierdzi, że reklamodawcy do tej pory nie mieli takiego narzędzia…

Na szczęście Web Designer to coś więcej niż kreator reklam. Za pomocą tego narzędzia można bardzo szybko stworzyć animację, czy interaktywną stronę w HTML5. W wersji beta niestety niektóre funkcje zarezerwowane są wyłącznie do tworzenia reklam, jednak Google obiecuje, że z czasem rozszerzy funkcjonalność swojego narzędzia, tak by lepiej odpowiadało ono potrzebom webdeweloperów.

Oprócz kreatora stron, oprogramowanie posiada także edytor kodu, któy obsługuje zarówno składnię HTML, jak i JavaScript i CSS. Co ciekawe, Web Designer pozwala na tworzenie obiektów 3D, korzystając z dobrodziejstw CSS3.

Oczywiście istnieją narzędzia bardziej rozbudowane i zaawansowane niż Web Designer, jednak biorąc pod uwagę, że kreator od Google’a jest darmowy, z pewnością aplikacja będzie cieszyć się dużą popularnością.

Program pobierzecie stąd: http://www.google.com/webdesigner/

0
Źródło: techcrunch.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.