AMD: Pierwszy zysk od początku 2012 roku!

Wygląda na to, że ogłoszony wcześniej w tym roku całkowity koniec AMD znów przechodzi do historii jako zwykła plotka. Informacje o zakończeniu działalności zaczęły się od opublikowania wyników finansowych za drugi kwartał 2013 roku. Pomimo przychodu na poziomie 1,16 mld dolarów, AMD było 74 mln dolarów na minusie. Niby nic, ale poprzedni kwartał także był na minusie i to na 157 mln USD.
AMD: Pierwszy zysk od początku 2012 roku!

Z kwartału na kwartał spadały przychody z produkcji procesorów, a układy graficzne wcale nie radziły sobie lepiej. Tymczasem producent nagle ogłosił, że zaczyna produkcję procesorów nie tylko dla Sony i konsoli Playstation 4, ale także dla Microsoft Xbox One. Choć obie konsole jeszcze nie trafiły do sklepów (pojawią się w listopadzie), AMD po raz pierwszy od dłuższego czasu (od Q2 2012) zanotowało zysk netto.

Przychód w Q3 2013 zwiększył się do 1,46 mld dolarów, co przełożyło się na zysk netto na poziomie 48 mln USD. Przychód z procesorów zmniejszył się wprawdzie z 841 do 790 mln dolarów, jednak AMD nadrobiło straty w układach graficznych. Tam przychód wcześniej spadł z 342 do 320 mln, ale w ostatnim kwartale wzrósł do 671 mln dolarów. AMD twierdzi, że czwarty kwartał tego roku powinien zamknąć się z przychodami takimi samymi, lub nawet większymi jak w Q3.