Android 4.4 będzie działał szybciej na słabszych telefonach?

W tej kwestii Androidowi przez długi czas było daleko do Apple iOS, czy Windows Phone. System stworzony przez Google działał skokowo, animacje się zacinały, a aplikacje potrafiły uruchamiać się stanowczo zbyt długo. Sytuację mocno poprawił Android 4.1, gdzie Google zaprezentowało pierwszą wersję “Project Butter”.
Android 4.4 będzie działał szybciej na słabszych telefonach?

Poprawki, które zaczęły pojawiać się od tej wersji systemu powodowały, że ten zaczął działać znacznie szybciej. Animacje stały się płynniejsze, a Google wprowadzało kolejne usprawnienia wraz z wydaniem 4.2 zaprezentowanym rok temu i ostatnim wydaniem – 4.3. Obecnie różnica między ostatnim Androidem, a Windows Phone, czy iOS nie jest już tak dramatyczna, ale wygląda na to że Google wciąż chce poprawić płynność swojego systemu.

Jak donosi portal GigaOm Google za 16,9 mln dolarów właśnie zakupiło francuską firmę FlexyCore. Producent zajmował się optymalizacją Androida, by ten działał szybciej bez dodatkowego zużycia baterii telefonu. Ekipa FlexyCore podobno już od jakiegoś czasu dokładnie to samo robi już wspólnie z Google, a efekty ich pracy zobaczymy być może już wraz z wydaniem Androida 4.4 KitKat.