Android 4.4 KitKat: Nowe zrzuty ekranu!

Android 4.4 był wcześniej zapowiadany jako Key Lime Pie lub jeszcze inaczej – Android 5.0. Jednak nic z tego. Nowa wersja oznaczona jest numerem 4.4 i oficjalnie przyjęła nazwę KitKat. Choć premiera systemu jeszcze się nie odbyła, do Sieci dostały się właśnie kolejne zrzuty ekranu.
Android 4.4 KitKat: Nowe zrzuty ekranu!

Na zrzutach udostępnionych przez Tutto Android widać smartfon Google Nexus 5 z zainstalowanym Androidem 4.4. Co nowego? Na jednym ze zrzutów widzimy zupełnie odświeżony pulpit. Prócz tapety, która zmienia się z każdym wydaniem systemu, tym razem poprawiono także dolny pasek menu – teraz jest przezroczysty. Widać tkaże nową ikonę telefonu, a także nowy przycisk menu zainstalowanych aplikacji. Zniknął także podlew górnego paska centrum powiadomień.

Wygląda na to, że zmienił się również ekran blokady. Widać na nim ikonę aparatu, co sugeruje że wysunięcie ekranu z prawej strony umożliwi robienie zdjęcia. Opcja dostępna jest już od Androida 4.2, ale wygląda na to, że mało kto zdawał sobie z tego sprawę. Oficjalna premiera systemu spodziewana jest 28 października.