Chcesz mieć 20-calowy tablet 4K? Teraz już możesz

Chcesz mieć 20-calowy tablet 4K? Teraz już możesz

W listopadzie do polskich dystrybutorów trafi wyprodukowany przez firmę Panasonic, pierwszy na świecie 20-calowy tablet, wyświetlający obraz w jakości 4K. Wyposażony w dotykowy ekran oraz lekką i wytrzymałą obudowę z włókna szklanego Toughpad 4K UT-MB5 jest odporny na upadek z wysokości do 76 cm. Urządzenie powstało z myślą o użytkownikach biznesowych ze szczególnym uwzględnieniem grafików, architektów, a także przedstawicieli branży handlowej i medycznej.

Nowy tablet Toughpad 4K UT-MB5 w wersji standardowej dysponuje 20-calowym dotykowym wyświetlaczem IPSα pozwalającym na obsługę treści w formacie A3. Dzięki rozdzielczości 3840 x 2560 oraz umieszczeniu 230 pikseli na każdym calu kwadratowym ekranu, urządzenie może dostarczać obraz w jakości 4K.

Panasonic dorzuca do tego dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 vPro z taktowaniem 1,9 GHz, dysk SSD, gniazdo kart pamięci, wbudowany port USB w technologii 3.0, oraz wejście słuchawkowe. Dodatkowo funkcjonalność tabletu może zostać zwiększona poprzez zastosowanie opcjonalnej podstawki biurkowej oferującej trzy dodatkowe wejścia USB oraz pojedyncze porty LAN

i HDMI.

Nowy tablet waży 2,35 kg, a wykonana z włókna szklanego obudowa mierzy 12,5 milimetra grubości i wytrzyma upadek z wysokości do 76 cm.

Toughpad 4K UT-MB5 w wersji Standard będzie dostępny w cenie od 21 000 złotych.