Czy warto kupić Lumię 1520?

Czy warto kupić Lumię 1520?

Model Nokia Lumia 1520, o której wspominaliśmy już kilka tygodni temu, ma ekran o rozdzielczości 1080p Full HD, a także rozszerzony ekran startowy z trzecią kolumną dynamicznych kafelków, dzięki której użytkownicy mogą szybciej dotrzeć do ulubionych aplikacji, nie tracąc czasu na przewijanie. Wyposażony w funkcję optycznej stabilizacji obrazu, technologię oversamplingu, możliwość korzystania z bezstratnego zoomu aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 20 megapikseli ułatwia użytkownikom robienie i edytowanie wysokiej jakości zdjęć. Większy ekran ułatwia również korzystanie z pakietu Microsoft Office w drodze.

Funkcja wideo modelu Nokia Lumia 1520 rejestruje filmy w rozdzielczości Full HD. Użytkownicy docenią też opartą na czterech mikrofonach funkcję nagrywania Nokia Rich Recording, w ramach której rejestrowany jest stereofoniczny dźwięk z wybranego kierunku.

Po raz pierwszy też w urządzeniu z aparatem PureView połączono zdjęcia oraz mapy Here — aplikacja Nokia Storyteller łączy te dwie funkcje. Nokia Storyteller automatycznie integruje zdjęcia z danymi o lokalizacji z usług Here, tworząc dynamiczną, interaktywną i chronologiczną podróż po mapie. Po zmniejszeniu skali wyświetlane są natomiast informacje o zaznaczonych na mapie interesujących miejscach wraz z informacjami kontaktowymi, recenzjami użytkowników, a nawet wskazówkami dojazdu.

Standardowo w modelu Nokia Lumia 1520 instalowany jest pakiet Microsoft Office. Dokumenty programów Word, Excel i PowerPoint można wyświetlać i edytować z zachowaniem oryginalnego formatowania na sześciocalowym ekranie wspartym procesorem Qualcomm Snapdragon 800. Kopie zapasowe dokumentów na 7 GB bezpłatnego, bezpiecznego dysku wirtualnego SkyDrive lub karcie microSD o pojemności do 64 GB zapewnią dodatkowe bezpieczeństwo edytowanych dokumentów — również w podróży.

Trzecia kolumna dynamicznych kafelków systemu Windows Phone w modelu Nokia Lumia 1520 umożliwia umieszczanie na ekranie startowym większej liczby łatwo dostępnych informacji i aplikacji — kalendarza, poczty elektronicznej, notatek czy muzyki. Nowa wersja ekranu Nokia Glance obejmuje również dodatkowe możliwości trybu gotowości ekranu, na którym wyświetlane są powiadomienia m.in. o nieodebranych połączeniach i nowych e-mailach.

Smartfon Nokia Lumia 1520 można ładować w drodze za pomocą przenośnej ładowarki bezprzewodowej z ładowaniem indukcyjnym Nokia DC-50.

Sprzedaż smartfonu Nokia Lumia 1520 rozpocznie się w Polsce w nadchodzących tygodniach w sieci sklepów RTV EURO AGD. Przewidywana cena detaliczna urządzenia wynosi 2999 PLN. Natomiast przenośna ładowarka bezprzewodowa z ładowaniem indukcyjnym Nokia DC-50 będzie dostępna na polskim rynku w nadchodzącym miesiącu w cenie około 240 PLN.