Facebook likwiduje opcję, która ukrywała cię w wynikach wyszukiwania

Jej aktywacja powodowała, że gdy ktoś próbował znaleźć cię przez wbudowaną wyszukiwarkę – nie dostawał żadnych wyników. Oczywiście gdy trafił na twój profil w inny sposób – mógł Cię dodać do znajomych. Było to możliwe m.in. przez oznaczenie na zdjęciu, przez zapisanie się na wydarzenie itp.
Facebook likwiduje opcję, która ukrywała cię w wynikach wyszukiwania

Jednak odkąd pojawił się Graph Search, który znacznie zwiększył możliwości wyszukiwania, pojawiły się problemy. Gdy ktoś wpisał “Ludzie mieszkający w Warszawie” twój profil był ukryty, jednak teraz niezależnie od twoich zapatrywać na kwestie prywatności – pojawisz się w wyszukiwarce.

Przy okazji Fast Company odnotował, że Mark Zuckerberg mieszkający w Palo Alto postanowił bardziej zadbać o swoją prywatność. W związku z tym zapłacił ponad 30 mln dolarów i wykupił wszystkie sąsiednie działki. Redaktorzy portalu zastanawiają się także dlaczego Mark nie zamieszał w budowanym przez Facebooka osiedlu Anton Menlo, które ma być oddane już w 2016 roku. Będzie tam niemal 400 apartamentów i jeden z nich mógłby należeć do pana Zuckerberga.