Facebook likwiduje opcję, która ukrywała cię w wynikach wyszukiwania

Do tej pory, jeżeli nie chciałeś być znaleziony przez wyszukiwarkę Facebooka – mogłeś to zdefiniować dzięki obecności specjalnej opcji.

Jej aktywacja powodowała, że gdy ktoś próbował znaleźć cię przez wbudowaną wyszukiwarkę – nie dostawał żadnych wyników. Oczywiście gdy trafił na twój profil w inny sposób – mógł Cię dodać do znajomych. Było to możliwe m.in. przez oznaczenie na zdjęciu, przez zapisanie się na wydarzenie itp.

Jednak odkąd pojawił się Graph Search, który znacznie zwiększył możliwości wyszukiwania, pojawiły się problemy. Gdy ktoś wpisał „Ludzie mieszkający w Warszawie” twój profil był ukryty, jednak teraz niezależnie od twoich zapatrywać na kwestie prywatności – pojawisz się w wyszukiwarce.

Przy okazji Fast Company odnotował, że Mark Zuckerberg mieszkający w Palo Alto postanowił bardziej zadbać o swoją prywatność. W związku z tym zapłacił ponad 30 mln dolarów i wykupił wszystkie sąsiednie działki. Redaktorzy portalu zastanawiają się także dlaczego Mark nie zamieszał w budowanym przez Facebooka osiedlu Anton Menlo, które ma być oddane już w 2016 roku. Będzie tam niemal 400 apartamentów i jeden z nich mógłby należeć do pana Zuckerberga.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.