IDNA – przestrzenny film animowany na iPada

Podczas oglądania filmów sprawa jest prosta - siedzimy naprzeciwko ekranu i śledzimy akcję. Jeśli chcemy przejąć kontrolę nad bohaterem wybieramy gry wideo. Tymczasem projektanci z HEAD-Geneva stworzyli ciekawą hybrydę gatunkową, która wykorzystuje żyroskop iPada.

Podczas tegorocznego Tokyo Game Show i XmediaLab Switzerland projektant

Sylvain Joly wraz ze swoją grupą HEAD-Geneva zaprezentowali nowy rodzaj filmu animowanego, którego celem jest rozszerzenie standardowego sposobu narracji. Widz dzięki żyroskopowi z iPada może przyjrzeć się scenie z dowolnego kąta – tak jakby tablet był czymś w rodzaju okna pozwalającego skupić się na tym fragmencie filmu, na którym najbardziej nam zależy. Obracając iPada w różnych kierunkach widz przenosi się niejako do środka akcji filmu. W praktyce za każdym razem może zobaczyć film z innej perspektywy i usłyszeć inne dialogi. Formuła ta sprowadza się nie tylko do wizji, ale także ścieżki audio. Przykładowo spoglądając w górę, na nocne niebo bohater wygłosi monolog na temat padającego deszczu.

Prototypowa animacja IDNA została ręcznie narysowana, przygotowana w Photoshopie, skomponowana w After Effects, a następnie zaimportowana do Unity 3D, gdzie dodano właściwe interakcje. Jak Wam się podoba taki pomysł?

0
Źródło: Gizmodo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.