Jak zainstalować Nokia Camera na Lumii 520?

Aplikacja Pro Cam robi lepsze zdjęcia i można ją zainstalować także na modelach Lumia 620, 625, 720 oraz 820.

Była ona dostępna w Windows Phone Store obok innej aplikacji – Nokia Smart Cam. Obecnie zostały one połączone w jeden produkt o nazwie Nokia Camera. Co to w ogóle jest? To nic innego, jak alternatywna aplikacja aparatu dla Windows Phone, która wg nas robi zdjęcia lepszej jakości.

Nokia Camera oferuje nietypowy, ale bardzo wygodny interfejs. Może być banalnie prosty, a jednym gestem możemy wysunąć menu z którego można wybrać bardziej zaawansowane parametry fotogarfii. Możemy tam manualnie ustawić wiele parametrów niedostępnych w innych smartfonach, w tym m.in. ostrość, ekspozycję, migawkę, czy czułość iso. Niestety Nokia stwierdziła, że aplikacja Camera będzie dostępna tylko dla modelu 920 i wszystkich nowszych.

Tymczasem okazuje się, że rozbudowaną aplikację aparatu da się zainstalować nawet na najprostszym modelu 520. My dokonaliśmy tego w Lumii 820 i wygląda na to, że wszystko działa jak należy. Co trzeba zrobić, by w menu pojawiła się aplikacja Nokia Camera?

Po pierwsze – trzeba podłączyć się do sieci Wi-Fi. Następnie wybieramy sieć do której jesteśmy podłączeniu i uruchamiamy tam funkcję Proxy. W adresie IP wpisujemy 103.13.29.118, zaś w Port wpisujemy 8888 i zatwierdzamy zmiany. Musimy też wejść w ustawienia systemowe i wybrać data+czas. Tam zmieniamy strefę czasową na jakąś z USA, np. UTC -06 Central America. Następnie wchodzimy do język+region i region zmieniamy na Stany Zjednoczone. Restartujemy telefon.

Po uruchomieniu wchodzimy do sklepu z aplikacjami, wybieramy kolekcję Nokii i aplikację Nokia Camera. Powinien tam być już aktywny przycisk instalacji. Z racji, że niewiele da się pobrać przez wyżej wspomniane proxy, wchodzimy jeszcze raz do ustawień Wi-Fi. Tam wyłączamy proxy i zatwierdzamy zmiany. Teraz przytrzymujemy przycisk Wstecz i w ten sposób wracamy do sklepu z aplikacjami. Klikamy instalację aplikacji i wszystko powinno pójść jak należy. Nie zapomnijcie tylko po wszystkim przywrócić właściwej strefy czasowej oraz regionu.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News