Już połowa urządzeń z Androidem ma Jelly Bean, ale…

Jednym z najczęstszych zarzutów, jakie padały w stronę Google’a z niemal każdej strony była fragmentacja systemu operacyjnego Android. Fragmentacja, czyli w najprostszym rozumieniu aktualizowanie jedynie wybranych urządzeń, przez co mnożyła się liczba sprzętu, opartego na poszczególnych wersjach systemu. Chociaż dziś sytuacja uległa znacznej poprawie, to fragmentacja mobilnego OS-u firmy z Mountain View wciąż jest faktem.
Już połowa urządzeń z Androidem ma Jelly Bean, ale…
Google wreszcie się obudziło?

Google wreszcie się obudziło?

Google podaje, że już połowa wszystkich urządzeń z Androidem ma wersję Jelly Bean. Ale pod nazwą Jelly Bean kryją się aż trzy wersje OS-u. Android 4.1 został zapowiedziany 27 czerwca 2012 roku, co oznacza, że na rynku obecny jest już ponad rok i w tej chwili to najpopularniejsza wersja Androida, która jest zainstalowana na 36,5% wszystkich urządzeń. Kolejne 10,6% dorzuca wersja 4.2 i jeszcze 1,5% wersja 4.3, co łącznie daje 48,6%.

To prawie połowa, ale tylko połowa, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w październiku 2013 roku ponad połowa i aż połowa urządzeń z Androidem posiada wersje sprzed 2 lub więcej lat. Aż 28,5% wszystkich urządzeń opiera się na systemie 2.3 Gingerbread, który debiutował w 2010 roku…

Warto jednak zauważyć, że trend jest obiecujący. W ciągu ostatnich trzech miesięcy udział wersji Jelly Bean wzrósł o 10 procent.