Lumia 2520, czyli rywal dla Surface’a 2

Lumia 2520, czyli rywal dla Surface’a 2

Pierwszy tablet z systemem Windows w ofercie firmy Nokia — Nokia Lumia 2520 —posiada jasny wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala, stworzony z myślą o czytelności zarówno w pomieszczeniach, jak i na dworze. Zapewnia on łączność 4G LTE i Wi-Fi. Wyposażony jest też w aparat o rozdzielczości 6,7 megapiksela, a także — jako pierwszy tablet w historii — w optykę Carl Zeiss, dzięki której można nim robić dobre zdjęcia nawet przy słabym oświetleniu. Nokia Lumia 2520 działa z systemem Windows RT 8.1. Wyróżnia się też bogatą kolorystyką oraz funkcją szybkiego ładowania, dzięki której już po godzinie bateria jest naładowana w 80%.

Model Nokia Lumia 2520 to również wiele aplikacji dostępnych wyłącznie dla rodziny produktów Nokia Lumia, w tym opracowana wspólnie ze studiem DreamWorks Animation specjalna wersja interaktywnej gry “Dragon’s Adventure”. W tablecie Nokia Lumia 2520 zainstalowana jest również aplikacja Nokia Storyteller do porządkowania zdjęć oraz nagrań wideo w postaci pełnej wrażeń historii na mapie, a także Nokia Video Director — aplikacja, dzięki której użytkownik zyskuje możliwość edycji i obróbki filmów nagranych tabletem Nokia Lumia 2520 oraz smartfonami Nokia Lumia. Dzięki zintegrowanym mapom Here Maps, Nokia Lumia 2520 jest jedynym tabletem, w którym te mapy są w pełni dostępne w trybie offline. W tablecie fabrycznie instalowane są również specjalne wersje aplikacji Nokia Muzyka i Mix Radio.

Jako uzupełnienie tabletu Nokia Lumia 2520 Nokia proponuje urządzenie peryferyjne: klawiaturę Nokia Power Keyboard. Nokia Power Keyboard oferuje dwa wbudowane porty USB i nawet pięć dodatkowych godzin pracy na baterii, dzięki czemu nie trzeba się martwić nagłym wyczerpaniem energii. Pełniąca rolę okładki klawiatura Nokia Power Keyboard ma również w pełni funkcjonalną klawiaturę numeryczną i trackpad obsługujący gesty. Instalowany fabrycznie pakiet Microsoft Office z programem Microsoft Outlook przyspiesza i ułatwia pracę oraz komunikację.

Tablet Nokia Lumia 2520 będzie dostępny w kolorach czerwonym i białym z wykończeniem błyszczącym, a także w kolorach błękitnym i czarnym z wykończeniem matowym. Nokia planuje rozpoczęcie sprzedaży w IV kwartale bieżącego roku, a cena bez uwzględniania podatków i dopłat ma wynosić 499 USD. Sprzedaż tabletu rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Finlandii, a wkrótce potem będzie można go kupić również w innych krajach. Klawiatura Nokia Power Keyboard będzie oferowana wraz z modelem Nokia Lumia 2520 w zalecanej cenie detalicznej 149 USD.