Mac OS X Maverics jest ZA DARMO

Mac OS X Maverics jest ZA DARMO

Apple w dniu dzisiejszym wprowadza na rynek nową wersję swojego systemu operacyjnego Mac OS X Maverics. Nowa wersja OS-u wprowadza wiele zmian, z których najważniejszą jest wydłużenie czasu pracy na baterii – wystarczy zaktualizować system, by otrzymać godzinę, a nawet półtorej godziny więcej czasu na surfowanie po Internecie lub odtwarzanie filmów przez iTunes.

Ponadto system oferuje

Finder Tabs

– dotychczas służący do nawigowania po folderach, teraz Finder wykorzystuje także zakładki.

Tagowanie

– przy zapisywaniu dokumentu można go otagować, by z poziomu paska bocznego Finder mieć szybki dostęp do podobnie otamowanych dokumentów.

Wiele ekranów

– otwarte aplikacje, a nawet elementy menu będzie można przerzucać na inne, podłączone do Maka ekrany, od teraz także Apple TV podłączone za pomocą AirPlay.

Maverics zmniejsza użycie procesora nawet o 72 procent, wspiera Open GL 4.1, a dzięki nowej funkcji skompresowanej pamięci, także wydłuża czas pracy na baterii. Do tego Apple dodaje

nowe Safari

(u góry), a także nową aplikację

Apple Maps

(na dole), która wreszcie ma być pozbawiona błędów.

Najważniejszym jednak faktem jest to, że firma z Cupertino udostępnia najnowszą wersję systemu zupełnie za darmo dla wszystkich swoich użytkowników (niezależnie, z której wersji OS-u korzystają).

Apple oczywiście nie omieszkało przypomnieć, że Microsoft za aktualizację do najnowszej wersji Windows 8.1 życzy sobie 199 dolarów…

Wszystkie nowości w Apple OS X Maverics sprawdzicie na stronie Apple’a.