Meteo: Świetna prognoza pogody dla Windows Phone

Aplikacja czerpie szczegółowe dane pogodowe z ICM (meteo.pl) i wyświetla je w przejrzystej formie interfejsu Metro.

Strona internetowa znakomicie pamięta lata 90-te, jednak można na to przymknąć oko, bo ilość danych pogodowych przedstawianych przez ICM jest nie do pobicia. Szczegółowe prognozy opadów, czy godzinowe wykresy wiatru są niezwykle pomocne dla osób, którym czasami zdarza się wyjść z domu. ICM ostatnio uruchomił również mobilną odmianę strony – m.meteo.pl – przystosowaną do obsługi tabletów i smartfonów. Zastosowano na niej jednak te same wykresy, które znajduję się na klasycznej wersji strony.

Tymczasem okazuje się, że jest jeszcze lepszy sposób sprawdzania prognozy ICM. Warunkiem jest posiadanie telefonu z Windows Phone. Wtedy możemy zainstalować za darmo polską aplikację Meteo, która wyświetla dane pochodzące z ICM w znacznie bardziej przejrzystym stylu Metro, znanym z systemu Windows Phone.

Nowa wersja aplikacji oznaczona jest numerem 0.9.2. Rozwiązuje m.in. problem uniemożliwiający wyszukiwanie wielu polskich miejscowości. Ponadto aplikacja zyskała kilka nowych funkcji. Aplikację można pobrać

z windowsphone.com

.

  • widok mapy, dzięki któremu można sprawdzić pogodę w dowolnym miejscu dostępnym dla www.meteo.pl;
  • orientacja pozioma dla widoku meteorogramu;
  • możliwość zapisania pod dowolną nazwą miejsca wybranego na mapie;
  • możliwość zmiany nazwy miejsca wyszukanego w klasyczny sposób przed zapisaniem go na liście;
  • możliwość przejścia do oryginalnego meteorogramu wygenerowanego przez www.meteo.pl.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News