Microsoft “najbardziej inspirującą firmą amerykańską”

Microsoft “najbardziej inspirującą firmą amerykańską”

Według badania przeprowadzonego na 4738 konsumentach przez firmę Performance Inspired, Microsoft jest na chwilę obecną najbardziej inspirującą amerykańską firmą. Przez ostatnie dwa lata tytuł ten należał do firmy Apple. Co się zmieniło?

Respondenci argumentowali swoją decyzję o wyborze Microsoftu obecną działalnością Billa Gatesa, współzałożyciela i byłego dyrektora generalnego tej firmy, który postanowił oddać się działalności charytatywnej. Inne argumenty to zdolność generowania potężnych przychodów i dochodów, które następnie są wykorzystywane, jak twierdzili respondenci, do uczynienia świata nieco lepszym miejscem.

We wspomnianym rankingu pojawiło się też kilka innych amerykańskich firm, działających w segmencie elektroniki użytkowej. Google wylądował na siódmym miejscu, Amazon na ósmym a Apple… spadł na dwunaste miejsce.

Performance Inspired, czyli autor badania, twierdzi, że firmy, które znalazły się w tym rankingu powinny mieć powody do zadowolenia. Firma argumentuje, że konsumenci, którzy mają pozytywny stosunek emocjonalny do danej firmy, przywiązują się do jej produktów i chętnie je polecają innym osobom.