Microsoft oficjalnie prezentuje Windows Phone 8 Update 3!

Aktualizacja trafiła właśnie do developerów, zaś użytkownicy będą mogli ją pobrać w ciągu najbliższych tygodni. Kiedy dokładnie? Tego nie wiemy, bo niektórzy operatorzy wciąż nie udostępnili jeszcze aktualizacji GDR2 (np. u nas Orange, a w USA sieć AT&T udostępnia ją dopiero od kilku dni). Mimo to już dokładnie wiemy co kryje się za Windows Phone w wersji 8.0.10512.
Microsoft oficjalnie prezentuje Windows Phone 8 Update 3!

Windows Phone Update 3 wprowadzi podział na 3 kolumny średnich kafelków (obecnie mieszczą się 2), ale tylko dla telefonów z ekranami 720p/1080p (czyli od Lumii 920 w górę). Dzięki temu w jednym rzędzie zmieścimy teraz 6 małych kafelków, lub 1 największy i 1 średni. Aktualizacja wprowadza także wspomnianą obsługę ekranów o rozdzielczościach 1080p. Microsoft podkreśla, że zmiana nie ograniczy się do tego, że wszystko będzie większe, a faktycznie takie wyświetlacze pomieszczą więcej treści. Nowa aktualizacja wykorzysta także moc drzemiącą w 4-rdzeniowych procesorach, jak ten z Lumii 1520.

W końcu dostajemy możliwość ustawienia odrębnych dzwonków dla wiadomości, emaili, poczty głosowej, czy przypomnień. Ponadto dzwonki można przypisywać także do określonych kontaktów. Dodano również nowy przełącznik do zablokowania ekranu w trybie pionowym/poziomym.

Kierowcy powinni ucieszyć się z trybu Driving Mode, który odcina nas od wszystkich powiadomień, dopóki nie dotrzemy do celu. Ponadto nowa funkcja może powiadomić wiadomością ludzi, którzy do nas dzwonili lub wysyłali SMS-y, że się odezwiemy. Zmiany dotarły także do obsługi wielozadaniowości. Ta wygląda nieco jak z iOS 7 (który znów wygląda jak WebOS), gdyż dodano ikonę aplikacji oraz możliwość jej zamknięcia. Ponadto poprawiono zarządzanie pamięcią, obsługę Blueotooth, Wi-Fi oraz udostępnianie Internetu.

Jeżeli czekacie jednak na nowe centrum sterowania/powiadomień, dokładniejszy wskaźnik baterii, czy osobny suwak głośności dla odtwarzacza audio i dzwonków – musicie jeszcze poczekać. Pełną informację o Windows Phone 8 Update 3 znajdziecie

na oficjalnym blogu Microsoftu

.