Microsoft vs. Google, czyli smutna historia YouTube dla Windows Phone

Wtedy aplikacja YouTube dla Windows Phone zostaje zastąpiona “prawdziwą” aplikacją z nieco większą funkcjonalnością. Dotąd był to jedynie odnośnik do mobilnej wersji strony YouTube, która nie była zbyt rozbudowana. Aplikacja została jednak stworzona przez Microsoft, który twierdził że nie chodzi o to że Google nie pomaga, ale wręcz przeszkadza we wprowadzeniu obsługi popularnego portalu wideo na Windows Phone.
Microsoft vs. Google, czyli smutna historia YouTube dla Windows Phone

Z czasem Google zablokował obsługę nowej aplikacji, twierdząc że ta nie obsługuje reklam z których YouTube czerpie zyski. Aplikacja z reklamami powróciła do Windows Phone Store

już w połowie sierpnia

. Obsługiwała reklamy i wszystko wskazywało na to, że kryzys między Google i Microsoftem został zażegnany. Nic z tego.

Dokładnie dwa dni później Microsoft po raz kolejny

dostał po uszach

. Aplikacja została po raz kolejny zablokowana przez Google, a użytkownicy Windows Phone stracili możliwość wygodnego korzystania z YouTube. Od tego czasu posiadacze Lumii i innych smartfonów z WP po uruchomieniu YouTube dostawali komunikat, że wystąpił błąd.

Tymczasem wczoraj w sklepie pojawiła się aktualizacja YouTube. Czyżby problem został zażegnany? Nic z tego. Wygląda na to, że Microsoft się poddał i zrobił z aplikacją to, czym była ona przed końcem zeszłego roku. YouTube to znów zwykły odnośnik do strony internetowej m.youtube.com pozbawiony wielu przydatnych funkcji. Mamy nadzieję, że to tylko chwilowe.