Motorola kończy wsparcie telefonu niecały rok po premierze

Wygląda jednak na to, że Google tej prostej i dobrej dla użytkowników zasady nie jest w stanie wyegzekwować nawet wobec Motoroli. To dosyć dziwne, bo właścicielem Motoroli od jakiegoś czasu jest właśnie… Google. Producent zapowiedział, że model Droid Razr Maxx HD nie otrzyma już więcej aktualizacji. Android 4.1.2 jest ostatnim wydaniem i na tym koniec. Telefon zadebiutował w listopadzie 2012 roku, czyli jeszcze nie minął rok.
Motorola kończy wsparcie telefonu niecały rok po premierze

Czy ten model ma zbyt słabe parametry, by zainstalować na nim Androida 4.3? Raczej nie. Urządzenie dysponuje ekranem HD o przekątnej 4,7″, 2-rdzeniowym procesorem taktowanym zegarem 1,5 GHz i 1 GB pamięci RAM. Użytkownicy prawdopodobnie lubią go za baterię o imponującej pojemności 3300 mAh. Niestety aktualizacje oprogramowania to znów trudny temat.

Być może Motorola uważa, że zrobiła co mogła, ale przeanalizujmy to po kolei. W listopadzie 2012 telefon pojawia się z fabrycznie zainstalowanym Androidem 4.0.4, kiedy Google już udostępnia wersję 4.2. System dostępny na telefonie oryginalnie zadebiutował… rok wcześniej.

W momencie, gdy Motorola mówi o końcu aktualizacji, telefon działa pod kontrolą Androida 4.1. Ten dostępny był już w lipcu 2012, czyli jeszcze przed premierą samego telefonu, a dziś dla posiadaczy serii Nexus dostępny jest już Android 4.3.