Nokia Lumia 1320 to będzie przebój!

Nokia Lumia 1320 to będzie przebój!

Najnowsze aplikacje fotograficzne, takie jak Nokia Camera i Nokia Storyteller, globalne mapy i usługi lokalizacyjne Here, a także nieograniczona ilość wolnej od reklam muzyki w usłudze Nokia Mix Radio składają się na dość ciekawą propozycję dla użytkowników poszukujących smartfonu z dużym ekranem, o którym wspominaliśmy jeszcze przed premierą.

Zastosowane w modelu Nokia Lumia 1320 nowe rozwiązanie Nokia Camera łączy w sobie najpopularniejsze tryby fotografowania — Pro, Smart i wideo — w ramach jednej, zintegrowanej funkcji robienia zdjęć. Aplikacja Nokia Storyteller sprawia natomiast, że historie ożywają na sześciocalowym ekranie — fotografie są automatycznie integrowane z informacjami lokalizacyjnymi Here, a w rezultacie powstaje chronologiczny, ilustrowany zdjęciami zapis podróży na mapie. W aplikacji Creative Studio można z kolei łatwo edytować zdjęcia, tworząc kolaże i ożywiając fotografie zróżnicowanymi filtrami lub efektami kolorystycznymi.

Aplikacja Xbox umożliwia dostęp do najnowszych gier, Flipboard oferuje połączenie mediów społecznościowych i tradycyjnych witryn internetowych w przyjaznym dla czytelnika formacie czasopisma. Kolekcję multimediów można przechowywać na bezpłatnym dysku SkyDrive o pojemności 7 GB lub na karcie microSD mieszczącej do 64 GB danych. Po powrocie na ekran główny użytkownicy zauważą trzecią kolumnę kafelków, co jest nowością w systemie Windows Phone 8.

Dzięki czułemu ekranowi smartfonu Nokia Lumia 1320 użytkownicy mogą korzystać z telefonu nawet w rękawiczkach. Nowa wersja ekranu Nokia Glance obejmuje również dodatkowe możliwości trybu gotowości ekranu, na którym wyświetlane są min. powiadomienia o nieodebranych połączeniach i nowych e-mailach.

Sprzedaż smartfonu Nokia Lumia 1320 rozpocznie się w Polsce w nadchodzących tygodniach. Przewidywana cena detaliczna wynosi 1499 PLN.