Nokia zajmie się produkcją tabletów i… laptopów!

Nokia zajmie się produkcją tabletów i… laptopów!

Chociaż transakcja nie została jeszcze sfinalizowana, to już wiadomo – dział urządzeń i usług firmy Nokia, a więc cała linia Lumia i do tego większość patentów, powędruje do Microsoftu. Sama Nokia natomiast, na mocy podpisanej umowy, nie będzie mogła sprzedawać smartfonów do końca 2015 roku. Wcześniej rozważaliśmy, jaką Finowie mogą podjąć decyzję, ale nie wzięliśmy pod uwagę jednego – że Nokia zacznie po prostu produkować tablety i laptopy.

W końcu fiński producent ma już doświadczenie w produkcji urządzeń większych niż smartfony – przypomnijmy chociażby Nokię Booklet, której publicznie miłość wyznał nasz redaktor naczelny!

Dziś okazuje się, że Finowie najprawdopodobniej powrócą do produkowania większych urządzeń, na co wskazuje powyższe, opublikowane na oficjalnym kanale Nokia Convesations zdjęcie. Widzimy na nim, obok najnowszej Lumii 1520, także tablet (znany jako Lumia 2520) oraz… laptop!

O tym ostatnim nie wiemy na razie nic, ale jeśli proporcje na zdjęciu zostały zachowane, to jego wyświetlacz powinien mierzyć około 13,3″. Zagadka zostanie rozwikłana już 22 października.