Oryginały czy zamienniki: jak ograniczyć koszty druku?

Oryginały czy zamienniki: jak ograniczyć koszty druku?

Co wyróżniało to spotkanie, które odbyło się w restauracji “Skwer” w Warszawie?

Jego wiarygodność.

Thom nie tylko opowiadał, nie tylko wyświetlał ciekawe prezentacje, ale przede wszystkim przeprowadzał konkretne testy, zapraszając do nich uczestników spotkania. Zrealizowane przez nas wspólnie doświadczenia umożliwiały porównanie oryginalnych wkładów atramentowych HP oraz wkładów regenerowanych lub ponownie napełnionych. W wielu przypadkach różnice były rzeczywiście widoczne nawet na pierwszy rzut oka!

Czy wiesz, że…
do wydrukowania standardowej fotografii o wymiarach 15×10 cm potrzebne jest ok. 35 milionów kropli atramentu. W literze “A”, napisanej czcionką Times New Roman w rozmiarze 12 “mieści się” 1400 kropli.

Badaliśmy m.in. różnice pod względem napięcia powierzchniowego atramentu i sposób zachowywania się kropli na kartce papieru – za każdym razem oddzielnie dla atramentu oryginalnego i zamiennika. Inne testy obejmowały odporność na blaknięcie pod wpływem światła i powietrza a nawet takie elementy, jak skłonność do zmiany kształtu (wyginania się) mocno zadrukowanej kartki papieru. Mogliśmy także obejrzeć specjalne filmy (w dużym powiększeniu i bardzo mocnym zwolnieniu), pokazujące, jak zachowuje się kropla wystrzelona z dyszy głowicy oryginalnej i regenerowanej.

Wydruk wykonany z wykorzystaniem zamienników. Dolna część wystawiona była przez kilka lat na działanie światła słonecznego.

Wydruk wykonany z wykorzystaniem zamienników. Dolna część wystawiona była przez kilka lat na działanie światła słonecznego.

Czy wiesz, że…
dysza drukarki atramentowej jest niezwykle cienka i precyzyjna. Ma średnicę porównywalną z 1/3 średnicy ludzkiego włosa..

Wnioski za każdym razem były podobne – pod względem jakości oryginalne wkłady zostawiały konkurencję daleko w tyle, również ze względu na to, że HP projektuje swoje atramenty i papier tak,
aby ze sobą współdziałały. Jeśli komuś zależy zatem na tym, żeby za kilka, a nawet kilkadziesiąt lat wydrukowane zdjęcia wyglądały tak samo dobrze, jak tuż po opuszczeniu drukarki, to wybór może być tylko jeden. Ale… co w sytuacji, kiedy głównym kryterium wyboru nie jest jakość, ale koszty druku?
Trwa test napięcia powierzchniowego i skłonności do mieszania.

Trwa test napięcia powierzchniowego i skłonności do mieszania.

Czy wiesz, że…
precyzję wyrzutu atramentu na papier za pomocą dyszy można porównać z upuszczeniem owocu winogrona z 30 piętra do wiaderka przesuwanego po chodniku.

Tu warto wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze, zakup zamienników wydaje się tańszy tylko… w czasie zakupu. Kiedy dochodzi do eksploatacji, przestaje wyglądać to tak różowo. Według badań przeprowadzonych przez niezależną firmę BuyersLab, oryginalne wkłady atramentowe HP są bardziej
niezawodne i umożliwiają wydrukowanie większej liczby stron niż regenerowane i ponownie napełnione zamienniki. Ponad 40% przetestowanych wkładów ponownie napełnionych przestało działać podczas ich używania lub miało wady od samego początku! Badania wykazały również,
że oryginalne wkłady atramentowe HP drukują średnio nawet o 50% więcej stron niż przetestowane wkłady ponownie napełnione.

Czy wiesz, że…
stworzenie finalnej wersji nowego atramentu HP zajmuje 3-5 lat oraz wymaga opracowania nawet 1000 receptur prototypowych..

Po drugie, samo HP wyszło na przeciw oczekiwaniom użytkowników, wprowadzając serię urządzeń i wkładów HP Ink Advantage. Pozwalają one na wydrukowanie aż dwukrotnie większej liczby stron za tę samą cenę! Pod względem jakości i niezawodności nie ustępują innym oryginalnym wkładom atramentowym HP, ale pozwalają wydrukować nawet 600 stron w kolorze za 43,90 złotych przy zachowaniu spójnej, wysokiej jakości druku. Dokumenty mają jakość wymaganą w archiwach,
a fotografie – porównywalną z wykonanymi w zakładzie usługowym.
Drukarka HP Deskjet Ink Advantage 1015

Drukarka HP Deskjet Ink Advantage 1015

Czy wiesz, że…
receptura atramentu HP obejmuje nawet kilkanaście składników, co jest gwarancją niezmiennie wysokiej jakości i niezawodności.

Tom Brown doradził nam też, jak obniżyć koszty druku:
• Wybierz drukarkę dostosowaną do swoich potrzeb, uwzględniając odpowiedzi na następujące pytania:
– Jak często będę drukować?

– Ile stron będę drukować?

– Jakiego typu dokumenty będę drukować?

– Do użytku profesjonalnego, dla siebie czy przeznaczone dla kogoś?

• Prawidłowo skonfiguruj drukarkę:

– Czy możesz wydrukować dokument w standardzie “szkic roboczy”?

– Do wydrukowania niepogrubionych czcionek potrzeba mniej kropli atramentu.

• Przy zakupie materiałów eksploatacyjnych wybieraj opcje z rabatem:

– Wkłady XL

– Pakiety multi, combo i value

Czy wiesz, że…
dysze wkładu atramentowego HP “strzelają” nawet 36 000 razy na sekundę! Kropelki atramentu HP przemieszczają się z prędkością ok. 50 km na godzinę.

Zamiast podsumowania dwa ważne cytaty:
Tom Brown: Wprowadzając innowacje w naszych atramentach, wykorzystujemy osiągnięcia
nauki i technologii. Tworzymy nowe produkty dostosowane do zmieniających się potrzeb naszych klientów. W dzisiejszym świecie mediów społecznościowych wykonywanie i publikowanie fotografii jest bardzo istotne dla każdego, kto chce wyrazić swoje “ja”. Zaoferowanie klientom ekonomicznych sposobów na drukowanie wysokiej jakości fotografii i dokumentów osobistych, które można pokazać lub podarować przyjaciołom, ma dziś więc większe znaczenie niż kiedykolwiek.

Czy wiesz, że…
wkłady atramentowe HP są wytwarzane nawet w 70% z materiałów odzyskanych
w wyniku recyklingu. HP wyprodukował ponad miliard nowych wkładów atramentowych, wykorzystując plastik z recyklingu wkładów zużytych. Szacuje się, że oryginalne wkłady HP wykonane z odzyskanego plastiku generują o 33% mniejszą emisję gazów cieplarnianych niż te z pierwotnego plastiku.

Piotr Pągowski, dyrektor generalny działu druku i komputerowych systemów osobistych (PPS) w HP Polska:Uczestnicy dzisiejszego spotkania mogli przekonać się osobiście o jakości wydruków i fotografii wykonanych za pomocą materiałów eksploatacyjnych HP. W HP jesteśmy dumni, że stworzyliśmy produkty, które zapewniają najlepsze rezultaty drukowania pod względem jakości, niezawodności i efektywności ekonomicznej.

Urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet Ink Advantage 2545.

Urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet Ink Advantage 2545.