Pierwsza lustrzanka formatu DX z wbudowanym WiFi i GPS

Nikon zaprezentował dzisiaj kontynuatora udanej serii Nikon D5000, który skierowany jest do bardziej wymagających amatorów fotografii.

Nowa lustrzanka Nikon wyposażona została w matrycę formatu DX o rozdzielczości 24,2 milionów pikseli bez optycznego filtra dolnoprzepustowego (OLPF), co ma zapewnić lepsze odwzorowanie szczegółów, takich jak włosy czy pióra. Matryca cechuje się czułością ISO 100-12800 z możliwością rozszerzenia do ISO 25600. Za przetwarzanie obrazu odpowiada procesor Expeed 4, natomiast ostrość łapie 39-polowy system autofokusu z dziewięcioma polami krzyżowymi w centrum kadru. Tryb zdjęć seryjnych pozwala na uchwycenie pięciu fotografii w ciągu jednej sekundy, a filmy w rozdzielczości 1080p możemy kręcić z prędkością 50 lub 60 klatek na sekundę.

Nowością w lustrzankach formatu DX jest obecność zarówno łączności WiFi, jak i modułu GPS. To oczywiście pozwala na błyskawiczne dzielenie się swoimi fotograficznymi umiejętnościami z resztą świata, ale też zapisanie znaczników geograficznych do wykonywanych zdjęć. Funkcja ta jest wspomagana przez oprogramowanie Nikon ViewNX 2 do tworzenia map podróży.

Kadrować możemy za pomocą wizjera o podwyższonym powiększeniu (ok. 0,82x), jak również poprzez 3,2-calowy, ruchomy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1 037 000 punktów. Korpus modelu D5300 mierzy

ok. 125×98,0×76,0 mm, zaś waży 480 gramów (bez akumulatora).

Nikon D5300 będzie dostępny jeszcze w tym miesiącu w cenie około 3000 złotych.

Źródło: Nikon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.