Samsung również pracuje nad okularami AR

Samsung również pracuje nad okularami AR

Oprócz nazwy, z dokumentów możemy się dowiedzieć, że okulary Samsunga będą od razu zintegrowane z systemem słuchawkowym, który pozwoli na słuchanie muzyki podczas uprawiania sportu oraz na prowadzenie rozmów telefonicznych.

Można z tego wnioskować, że urządzenie będzie można połączyć ze swoim smartfonem. Czy to oznacza, że okulary rozszerzające rzeczywistość Samsunga będą sprzedawane z Androidem na pokładzie? A jeśli tak, będą bardzo podobne do Google Glass – co wtedy zrobi Samsung, żeby wyróżnić swój sprzęt?

Największym, nierozwiązanym do tej pory problemem z urządzeniami tego typu jest ich czas pracy na baterii. Niestety w dokumentach nie zawarto informacji o zastosowaniu nowego typu baterii, mamy jednak nadzieję, że któraś z firm pracujących obecnie nad swoimi okularami AR zajmie się tą kwestią (Google, Microsoft i Samsung produkują wiele sprzętów mobilnych – być może już nad tym pracują) i wraz z pojawieniem się rozszerzonej rzeczywistości w okularach, powrócą czasy, w których codzienne ładowanie swojego telefonu było niepotrzebne.