SimCity jednak z trybem offline

Przymus stałego połączenia z internetem w najnowszej odsłonie SimCity był jedną z najbardziej kontrowersyjnych spraw w pierwszym kwartale tego roku, na polu gier komputerowych. Wygląda jednak na to, że osoby, które nie chcą lub nie mogą być podłączone do sieci także będą mogły zagrać w grę.

Choć po premierze gry szybko okazało się, że gra mogłaby działać offline i nie jest to problem kwestii technicznych, a jedynie poglądów samego developera, Maxis uparcie trwał przy swoich pierwotnych założeniach.

Dziś jednak, na oficjalnym blogu Maxis, Patrick Buechner (generalny menadżer studia) podsumował ostatnie 7 miesięcy prac nad rozwojem gry oraz zdradził plany na przyszłość. Oprócz faktu, że większych metropolii w SimCity nie doczekamy się nigdy, gdyż wymagałoby to znacznego podniesienia wymagań sprzętowych pojawiła się też wzmianka o pracach nad trybem offline:

W tej chwili część naszego oddziału skupia się tylko i wyłącznie nad możliwościami wprowadzenia trybu offline. Nie jestem w stanie obiecać kiedy zdradzimy więcej informacji w tym temacie, ale wiemy, że jest to coś, na co czeka wielu graczy. Problemy ze stabilnością serwerów są już za nami i chcielibyśmy dać graczom możliwość grania nawet wtedy, gdy nie będą chcieli być podłączeni do sieci. Tryb offline przyniósłby też dodatkowe korzyści dla moderów, którzy mogliby eksperymentować bez przerywania sesji wieloosobowej.”

Dobrze, że Maxis wreszcie zabrało się za coś, do powinno być możliwe od samego początku. Gracze z pewnością będą zadowoleni. Pytanie brzmi – jak długo jeszcze potrwają prace nad trybem offline i czy w ostateczności nie okaże się, że jest już za późno, by odzyskać utraconych graczy.

Źródło: Blog Maxis
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.