SimCity: Miasta przyszłości – zobacz gameplay z komentarzem twórcy

Pierwszy dodatek do SimCity zadebiutuje już 14 listopada w polskiej wersji językowej. Sprawdźcie o jakie aspekty rozszerzy się rozgrywka.

Na poniższym materiale główny projektant opisywanego tu dodatku opowiada o nowościach w jakie będzie on obfitował. Kluczem do rozwoju miast przyszłości będzie rozwijanie zaawansowanych technologii w trzech głównych kategoriach: transporcie, energetyce i ekologii. W zależności od naszych priorytetów w miastach pojawią się magnetyczne koleje naziemne, dzięki którym mieszkańcy nie utkną w korkach, elektrownie termojądrowe lub oczyszczalnie ścieków, dzięki którym brudna woda stanie się zdatna do picia.

Nowością będzie też wprowadzenie nowego surowca o nazwie Omega, którego wydobycie przyniesie spore zyski potrzebne do finansowanie badań technologicznych. Rozwinięte fabryki Omegi będą mogły produkować drony, które zastąpią niejako tradycyjnych kurierów, dzięki czemu zmniejszą się uliczne korki (co ciekawe, taka usługa pojawiła się już naprawdę w Australii). Latające roboty pomogą także gasić pożary i tropić przestępców. Oczywiście wszystko ma swoją cenę. W przypadku Omegi jest to ogromne zanieczyszczanie środowiska.

Następnym nowym elementem rozgrywki będą MegaWieże, które będziemy mogli budować modułowo. W jednym kompleksie rozmieścimy szkoły, apartamenty mieszkalne, centra handlowe, a nawet parki. Niestety tak jak informowaliśmy wcześniej dodatek ten nie umożliwi budowania większych miast, co na tą chwilę najbardziej przeszkadza graczom.

0
Źródło: AllGamesBeta
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.