Street Photo realizowane… w świecie GTA V

Fernando Pereira Gomes to fotograf specjalizujący się w zdjęciach dokumentujących życie ulicy – tzw. street photo. Gdy jednak zagrał w GTA V, zaczął realizować swoją pasję nie tylko w prawdziwej rzeczywistości miejskiej, ale również w świecie gry, która zadziwiła go poziomem dopracowania szczegółów.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwsza osoba, którą ta niezwykła gra zainspirowała do realizowania jak najbardziej fotograficznych projektów. Niedawno pisaliśmy o filmach poklatkowych, realizowanych w całości w świecie GTA V. Teraz przyszła pora na street photo.

Gomes stworzył nawet specjalną galerię w serwisie Tumblr, zatytułowaną Street Photography V. Jak sam stwierdził, najpierw powstał pomysł zrealizowania tego typu zdjęć, a dopiero później przeżył wstrząs związany z niesamowitą ilością szczegółów, jakie są na nich widoczne. Cytując dosłownie jego słowa, było to wręcz przerażające (

it was also incredibly frightening that these algorithms could look so real).

Rzeczywiście, kiedy przegląda się niektóre zdjęcia z tej galerii, można dojść do takich samych wniosków, jak Gomes. Każdy wzór na ubraniu, krzyżyk na szyi przechodzącej kobiety, fałdy na bluzie mężczyzny, różnorodne wzory, gra cieni – to wszystko sprawia wrażenie nieprawdopodobnie wręcz dopracowanego świata, który wydaje się przez to niemal prawdziwy.

0
Źródło: tumblr.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.