Według brytyjskiego dziennika Sarif Industries produkuje implanty

Zagraniczny tabloid nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz zapomniał dokładniej zgłębić temat. Tym razem fikcyjną korporację z cyberpunkowej gry "Deus Ex: Human Revolution" uznano za istniejącą w rzeczywistości.

W najnowszym numerze brytyjskiego „The Sun” można było znaleźć powyższą notatkę na temat cybernetycznych implantów. Dziennik najpierw odwołał się do amerykanki, która w 2009r. otrzymała pierwszy, bezprzewodowy stymulator serca oraz kanadyjskiego reżysera Roba Spence’a, którego sztuczne oko zostało zastąpione bezprzewodową kamerą. Rzeczywiście trudno nie zgodzić się z tekstem, który ma na celu zwrócenie czytelnikowi jak wielkie postępy robi ludzkość w dziedzinie cybernetyki. Szkoda tylko, że w tekście znajduje się też odwołanie do koncernu Sarif Industries, który w rzeczywistości jest tylko fikcją stworzoną na potrzeby gry Deus Ex: Human Revolution. Ta firma nie mogła stworzyć pokazanego na zdjęciu implantu gałki ocznej, ponieważ po prostu w naszym świecie ona nie istnieje.

Najwyraźniej „The Sun” zasugerował się viralowymi grafikami przedstawiającego implanty w grze oraz komercyjnego spotu reklamującego rzekome usługi firmy, który został opublikowany jeszcze przed premierą gry, by odpowiednio podgrzać atmosferę (wideo powyżej). Cóż, studiu Eidos należą się chyba wyrazy uznania, skoro jeden z najbardziej popularnych dzienników Wielkiej Brytanii pomylił ich grę z rzeczywistością;).

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.