Zegarek Samsunga nareszcie nieco bardziej uniwersalny

Zegarek Samsunga nareszcie nieco bardziej uniwersalny

Smartfony Galaxy S4, S III i Note II uzyskają możliwość połączenia z Galaxy Gear poprzez system Android uaktualniony do wersji 4.3 (Jelly Bean). W październiku pierwszym urządzeniem, w którym zastosowano tę wersję był Galaxy S4 LTE dostępny na rynku niemieckim. Firma Samsung zamierza rozszerzać kompatybilność Galaxy Gear na kolejne urządzenia, m.in. Galaxy S4 mini, S4 Active, Mega 6.3 i S4 Zoom – za pomocą osobnego uaktualnienia oprogramowania. Dokładna data uaktualnienia dla każdego z urządzeń będzie zależna od kraju i dostawcy usług.

Galaxy Gear umożliwi użytkownikom Galaxy S4, S III i Note II wykonywanie i odbieranie połączeń oraz odbieranie przychodzących wiadomości i powiadomień. Dzięki funkcji Smart Relay, żeby przyjrzeć się dokładniej ważnej wiadomości wystarczy wziąć główne urządzenie do ręki, a cała zawartość wyświetli się na ekranie. Użytkownicy korzystający z serwisów społecznościowych mogą pobrać z Samsung Apps odpowiednie oprogramowanie przeznaczone specjalnie dla Galaxy Gear.

Wbudowany w urządzenie 1,9-megapikselowy aparat pozwala użytkownikom zapisywać wspomnienia z odwiedzonych miejsc. Zdjęcia wykonane jednym dotknięciem wyświetlacza Galaxy Gear są następnie automatycznie zapisywane w galerii urządzenia głównego. Użytkownicy mogą też korzystać z wbudowanego krokomierza i korzystać z Galaxy Gear do sterowania odtwarzaniem muzyki. Urządzenie sprawdza się także jako zegarek. Fabrycznie zainstalowane jest dziesięć różnych ustawień wyświetlacza, a dodatkowe można pobrać za pośrednictwem Samsung Apps.