Zizz: opaska na oczy, która wydłuży dzień o kilka godzin

Zizz: opaska na oczy, która wydłuży dzień o kilka godzin

Jeśli kiedykolwiek pragnąłeś, by doba trwała dłużej i by na dźwięk alarmu wstawać co rano z uśmiechem na twarzy to już wkrótce Twoje marzenia mogą się spełnić. Wszystko za sprawą polskiego wynalazku – opaski ZizZ, która wspomaga sen polifazowy. Już Leonardo da Vinci odkrył zalety całkowitej rezygnacji z długiego snu. Zamiast niego mistrz renesansu stosował 30-minutowe drzemki, które odbywał co 4 godziny. Choć wydaje się, że 3 godziny snu na dobę to przerażająco mała ilość czasu, to jednak badania pokazują, że stosowanie takiego cyklu jest jak najbardziej efektywne. Kluczem do sukcesu jest wybudzenie się w odpowiednim momencie. Na rynku smartfonów jest wiele aplikacji – budzików, które obiecują wydajniejszy sen, ale żadna z nich nie jest w stanie odpowiednio monitorować procesu naszego snu, a te przecież mogą się różnić w zależności od indywidualnych kwestii.

Aplikacja ZizZ

Aplikacja ZizZ

ZizZ monitoruje nie tylko nasze fale mózgowe, ale także ruchy gałek ocznych i napięcie mięśni twarzy. Wszystko to razem sprawia, że urządzenie, które komunikuje się z użytkownkiem przy pomocy smartfona może wyznaczyć nam najbardziej optymalny moment naszego przebudzenia. My musimy tylko postarać się zasnąć, a ZizZ o odpowiedniej porze delikatnie nas wybudzi (w okularach zamontowane są diody LED, które imitują delikatne światło słoneczne). Aplikacja pozwala także na wybranie odpowiedniego trybu działania – zamiast snu polifazowego możemy także pozbyć się problemu związanego z przemieszczaniem się w obrębie innych stref czasowych.

Prace nad urządzeniem trwają od marca 2013r., a niebawem twórcy mają wystartować z kampanią w serwisach crowdfundingowych. ZizZ ma kosztować około 225$ (około 690 zł). Dla osób chcących zwiększyć ilość wolnego czasu w ciągu doby nie będzie to wysoka cena. Większym problemem może być fakt, że nie każdy ma pracę, w której co 4 godziny mógłby się urwać na 30 minutową drzemkę….

Więcej:gadżetysny