Złote Dżojstiki rozdane!

Tak jak można się było tego spodziewać sądząc po liczbie sprzedanych egzemplarzy najlepszą grą roku zostało GTA V. Nie zabrakło też wyróżnienia dla polskiego tytułu.

Przed kilkunastoma minutami zakończyła się gala rozdania Złotych Dżojstików – jednej z najbardziej znaczących nagród w branży gier wideo. Ważnych o tyle, że przyznawanych nie przez jury, lecz przez samych graczy. W tym roku o Złotych Dżojstikach stało się głośniej za sprawą fajnej promocji, w której każdy głosujący otrzymywał bezpłatną wersję gry Mafia 2 lub Civilization V. Oczywiście, można mieć zastrzeżenie, czy użytkownicy głosowali zgodnie z własnym sumieniem czy zwyczajnie przeklikali całą ankietę, byle tylko otrzymać egzemplarz gry, ale tego już sprawdzić się nie da. W każdym razie większość wygranych nie jest żadnym zaskoczeniem. Największy sukces osiągnęło studio Naughty Dog, które otrzymało aż trzy główne nagrody. Gracze docenili także Oculus Rifta, a za całokształt pracy wyróżnienie otrzymał Kevin Levine. Pod TYM linkiem obejrzycie wszystkie nominacje, natomiast poniżej prezentujemy pełną listę zwycięzców.

Najlepsza nowa marka
The Last of Us

Najbardziej wyczekiwana gra
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Najlepsza gra niezależna
Mark of the Ninja

Najlepszy projekt wizualny
BioShock Infinite

Najlepszy tryb wieloosobowy
Payday 2

Najlepszy moment w grze
Far Cry 3 – Definicja szaleństwa

Studio roku
Naughty Dog

Innowacja roku
Oculus Rift

Najlepsza fabuła
The Last of Us

Najlepsza gra online
World of Tanks

Najlepsza gra na konsole przenośne
Assassin’s Creed 3: Liberation

Najlepszy gracz na YouTube
Yogscast

Najlepsza platforma do gier
Steam

Najlepsza gra mobilna/ na tablety
XCOM: Enemy Unknown

Gra roku
Grand Theft Auto V

Hall of Fame
Activison: Call of Duty

Całokształt twórczości
Ken Levine

0
Źródło: CVG
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.