Child of Light: Taktyczny RPG w ręcznie rysowanym świecie

Dialogi pisane wierszem, emocjonująca muzyka, wyjątkowa oprawa graficzna - Ubisoft udowadnia, że potrafi nie tylko stworzyć kolejne Assassin's Creedy, ale także gry z duszą.

Child of Light będzie taktyczną grą RPG, która zabierze nas do magicznego świata Lemurii. Główną bohaterką gry jest Aurora – dziewczynka, której zadaniem będzie przywrócenie Słońca, Księżyca i Gwiazd trzymanych w niewoli u tajemniczej Królowej Nocy. W trakcie swojej podróży wraz z niebieskim, kulistym artefaktem Igniculusem dziewczynka natknie się na wrogów i sprzymierzeńców. Jak na RPG-a przystało czeka ją także masa zadań pobocznych, które będzie mogła przyjąć lub odrzucić wpływając tym samym na wydarzenia w grze.

W rozgrywce przewidziano także rolę dla drugiego gracza. Wcielając się w Igniculusa będzie on potrafił oślepiać wrogów, z którymi nie zechcemy walczyć i docierać do trudno dostępnych miejsc. Walki prowadzone będą w systemie turowym z uwzględnieniem upływu czasu (podobnie jak Active Time Battle w serii Final Fantasy). Tutaj także przyda się pomoc drugiego gracza, który będzie mógł uzdrowić naszych sprzymierzeńców lub spowolnić wrogów.

Child of Light pojawi się w przyszłym roku na PC, PS3, Xbox 360, Wii U i konsolach nowej generacji.

0
Źródło: All Games Beta
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.